Aktualności

 

Wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne
ks. Jerzego Popiełuszki

W zakrystii po każdej Mszy św. w naszym kościele prowadzone są zapisy na wyjazd do Warszawy na Mszę Świętą Beatyfikacyjną Ks. Jerzego Popiełuszki w dniu 6 czerwca 2010 r.

    Uroczystości przewodniczył będzie delegat Ojca św. Benedykta XVI Abp Angelo Amato. Zaproszone są najwyższe władze państwowe, przedstawiciele parlamentu, samorządu, władze miasta oraz liczni goście z kraju i z zagranicy.
Program uroczystości: 7.00 - Otwarcie sektorów dla wiernych; 9.00 - 10.30 - Program religijno - artystyczny; 10.45 - Wejście Kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego, wciągnięcie na maszt flagi Rzeczypospolitej Polskiej i flagi Watykanu, hymny państwowe; 11.00 - 13.30 Msza święta beatyfikacyjna.
    
Koncelebrować ją będzie około 120 biskupów i około 400 kapłanów. Msza św. rozpocznie się odczytaniem dokumentu Stolicy Apostolskiej o wyniesieniu na ołtarze Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki i wniesieniem relikwii nowego błogosławionego. (Księża chcący włączyć się do koncelebry proszeni są o zabranie alby i stuły w kolorze złotym lub białym. Wejście do sektorów za okazaniem karty wstępu. Karty wstępu będą rozprowadzane przez Katolickie Radio Zamość).

    Procesyjne przeniesienie relikwii Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki z pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie: 14.00 - Wyjście procesji z Placu Piłsudskiego; 18.00 - Zakończenie procesji nabożeństwem przed świątynią na Polach Wilanowskich i wprowadzenie relikwii do Świątyni Opatrzności; 18.30 - Zakończenie obchodów beatyfikacyjnych i Święta Dziękczynienia na Polach Wilanowskich.


Dodał: Mirosław K.
16.05.2010 18:57


***

NOWA ZAKŁADKA NA NASZEJ STRONCE:
ZDJĘCIA HISTORYCZNE

      Zapraszamy do zapoznania się z zupełnie nową zakładką: ZDJĘCIA HISTORYCZNE (Menu: HISTORIA ->ZDJĘCIA HISTORYCZNE) Zdjęcia, które są tam zaprezentowane zbierane były od wielu osób przez kilka lat i dotyczą nie tylko naszej parafii. Co jakiś czas będą dokładane inne zdjęcia, które wcześniej trzeba będzie jeszcze skanować i obrobić.
     Gdyby ktoś z naszych parafian posiadał jakieś zdęcia historyczne dotyczące naszej parafii prosimy o możliwość publikacji na naszej stronce. Kontakt z redakcją jest na dole stronki .


Dodał: Mirosław K.
15.05.2010 09:30


***

 13 V 2010 R. - Nabożeństwo Fatimskie w 93 rocznicę
objawień w Fatimie

Matka Boża Fatimska   W rocznicę objawień trojgu pastuszkom w Fatimie o godzinie 17.00 rozpoczęte zostało, przy licznym udziale wiernych pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem czciciele Pani Fatimskiej odmówili różaniec część światła z podniesionymi do Boga rękami w intencji wynagradzającej za grzechy a także prosząc o pokój dla świata. Dalsze modlitwy odprawiane były przy figurze Cudownej Pani z Fatimy. Odśpiewane zostały błagania do Matki Bożej po których wyruszyła procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii loretańskiej. O godz. 18.00 wierni wzięli udział we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Piotr a kazanie fatimskie wygłosił ks. Michał.

          Kolejne Nabożeństwo Fatimskie już za miesiąc 13 czerwca na które serdecznie zapraszamy.

 

              ZAPRASZAMY do obejrzenia zdjęć w galerii


Dodał: ks. Michał/ Mirosław K.
13.05.2010 11:07


***

Pani Roztocza         Z lekkim poślizgiem w naszej galerii pojawiły się zdjęcia z pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych do Krasnobrodu, która wyruszyła w godzinach porannych dnia 6 maja br. zapraszamy do GALERII.


Dodał: ks. Michał
12.05.2010 20:54


***

XI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ
SOLI DEO
– BIŁGORAJ 2010

      W dniach 3-4 lipca 2010 r. w Biłgoraju odbędzie się XI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej SOLI DEO. Nazwa festiwalu: SOLI DEO w łacinie oznacza „Jedynemu Bogu”. Główną ideą jest śpiew na chwałę Boga oraz popularyzacja wartościowych opracowań wokalnych i muzycznych o charakterze religijnym, prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów,  ożywienie religijnego ruchu artystycznego, konfrontacja i wzajemne poznanie się uczestników festiwalu.

     Głównym organizatorem festiwalu jest Katolickie Stowarzyszenia Młodzieży „Nadzieja” z Gromady, KSM "Serce" z Biłgoraja oraz Komitet Organizacyjny SOLI DEO z Biłgoraja. Dyrektorem zaś od lat jest ks. Marek Kuśmierczyk. Na festiwal przyjeżdża każdego roku coraz więcej muzyków chrześcijańskich z całej Polski. Wieczorne koncerty zaproszonych gości gromadzą dużą grupę fanów. W tym roku odbędą się koncerty zespołu MALEO REGGAE ROCKERS oraz Pomoc Duchowa.

      Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia solisty, zespołu wokalnego lub zespołu instrumentalno-wokalnego do części konkursowej. Warunkiem dopuszczenia do festiwalu będzie przesłanie do 10 VI 2010 r. na adres organizatora karty zgłoszenia i kasety magnetofonowej lub płyty CD z nagranymi 2 utworami (wraz z tekstami z podaniem autorów tekstów i muzyki oraz z zapisem nutowym). Komisja Artystyczna dokona kwalifikacji wykonawców i prześle informacje dotyczącą udziału w festiwalu do 25 VI 2010 r. Adres Organizatora: Biuro Festiwalu SOLI DEO  Monika Proć-Gleń, ul. Motorowa 16, 23-400 Biłgoraj.

     Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia udziału w festiwalu jak też spraw organizacyjnych można znaleźć na stronie Internetowej: www.solideo.lbl.pl.  


Dodał: Mirosław K.
10.05.2010 23:25


***

Gdzie nam będzie lepiej?

Czym się wyróżnia codzienność ? – tym, że jest zwyczajna... Tym, że Bóg wybiera pewien dzień, to jest DZISIAJ, w którym chce przekonać nas, że CODZIENNOŚĆ MU SIĘ UDAŁA! Że nie wymyślił nic lepszego, bo to, co właśnie pomyślał i ofiarował człowiekowi jest fantastycznie doskonałe! BÓG kocha codzienność. On rozumie wielkość inaczej niż my. Chcesz się o tym przekonać? ... REKOLEKCJE DLA STUDENTÓW, MŁODZIEŻY PRACUJĄCEJ i LICEALISTÓW U FMM, ŁABUNIE 14-16 MAJA, CZEKAMY BY WRAZ Z TOBĄ ODKRYWAĆ MOC SŁOWA, KTÓRE ZBAWIA!

 Plakat


Dodał: Mirosław K.
08.05.2010 22:44


***

NOWA ZAKŁADKA NA NASZEJ STRONCE: CZYTELNIA

    Już od wczoraj można na naszej stronce (Menu: Inne -> Czytelnia) przeczytać artykuły pisane przez naszych redaktorów, lokalnych historyków czy po prostu zwykłych ludzi. Dodane artykuły były drukowane w naszej gazetce parafialnej "Maryja Wniebowzięta". Niektóre artykuły warto przytaczać co jakiś czas. Nowa zakładka będzie właśnie temu służyć. Zapraszamy do naszej internetowej czytelni!

     Pracujemy również nad kolejną zakładką gdzie będzie można obejrzeć historyczne zdjęcia dotyczące naszej parafiiSmile


Dodał: Mirosław K.
05.05.2010 10:56


***

Rowerek

Korzystając z chwili wolnego czasu i pięknej majowej pogody Oazowicze wraz z księdzem Markiem udali się na rajd rowerowy. Gdzie byli i co robili zobacz na ZDJĘCIACH.


Dodał: Ks. Michał
04.05.2010 19:26


***

Dla chętnych :)"Jeśli chcesz być..." 


Dodał: x. Michał
04.05.2010 14:46


***

    3 V 2010 r. - MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY

    3 Maja 2010 r. - w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski - o godz. 9.00 ks. Prałat Józef Flis odprawił uroczystą Msze św. w intencji Ojczyzny. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Maj. Uroczystość swoim śpiewem uświetnił Męski Chór „Echo”. We Mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe, przedstawiciele władz lokalnych, kombatanci, służby mundurowe i wiele innych przedstawicieli różnych grup społecznych.

      3 Maja to również święto państwowe z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Jubileuszowy, gdzie po krótkim wystąpieniu porucznika Witolda Dembowskiego złożono uroczyście kwiaty.

                                                       Msza św. w intencji Ojczyzny - 3 V 2010

     Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w galerii zdjęć


Dodał: Mirosław K.
03.05.2010 13:45


***

«    ...  57  58  59  60  61  62  63  64  65    »

KALENDARZ

Piątek
12
czerwca



15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

< Oglądaj mszę świętą On-Line

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

     6 VI 1778 r. kościół p.w. Wniebowzięcia NMP został konsekrowany przez sufragana chełmskiego biskupa Melchiora Kochnowskiego. Kościół otrzymał tytuł Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

    16 VI 1940 r. w ramach szerokiej Akcji AB w Biłgoraju zostało aresztowanych przez gestapo wiele znanych osób w tym ks. Jan Samolej i ks. Czesław Koziołkiewicz – ówczesny proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Aresztowanych osadzono na Rotundzie Zamojskiej, a następnie poprzez Zamek Lubelski wywieziono ich do obozów koncentracyjnych. Jednak w krótkim czasie zwolniono ks. Czesława Koziołkiewicza. ks. Józef Chmielewski – młody wikary postanawia zamienić się z ks. Czesławem Koziołkiewiczem i w tym celu sam zgłasza się do gestapo. Zostaje aresztowany przez Niemców 19 VI 1940 r. i wywieziony na Zamek Lubelski. Nie wiemy jak wyglądała sama zamiana, jednak stało się faktem, że ks. Józef Chmielewski zostaje a ks. Czesław Koziołkiewicz jest uwolniony. Było to z pewnością niezwykłe wydarzenie. O fakcie tym dzisiaj się już nie pamięta.

     13 VI 1991 r. w Hedwiżynie została erygowana nowa parafia pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w wyniku, czego od parafii WNMP odłączone zostały wioski: Hedwiżyn ( kaplica), Ignatówka, Dyle, Kajetanówka oraz część wsi Wola Dużą.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Nowa strona parafii