Aktualności
STOWARZYSZENIE HARCERSTWA KATOLICKIEGO „ZAWISZA”
FEDERACJA SKAUTINGU EUROPEJSKIEGO TO;
przygoda, wyprawy w nieznane, życie w zastępie, zabawa, życie na łonie natury, sport, cudowne chwile przy ognisku, zaduma.
Czy masz już dość codziennej rutyny?
ZASTĘP CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE!!!
PIERWSZA ZBIÓRKA
CZWARTEK 16 WRZEŚNIA GODZ. 17.00
Parafia Wniebowzięcia NMP (plac przed plebanią).
Zapraszam!!! (Chłopcy - klasa V, VI - szkoła podstawowa oraz I gimnazjum)
Ks. Krzysztof Maj
Dodał: ks. Krzysztof/Ks. Michał
11.09.2010 17:01
W dniu 5 września o 16.00 w kościele Jana Pawła II odprawiona została Mszą święta w intencji tegorocznych pielgrzymów na Jasną Górę. Po Eucharystii było ognisko i okazja do rozmów.
Dodał: ks. Michał
06.09.2010 01:46
ZAPROSZENIE
Uwaga pielgrzymi grupy IV! W niedzielę 5 września o godzinie 16.00 w kościele Jana Pawła II zostanie odprawiona Eucharystia w intencji błogosławionych owoców rekolekcji w drodze - pielgrzymki. Po Mszy św. będzie okazja do wspólnego spotkania przy ognisku.
Serdecznie zapraszamy.
Dodał: ks. Michał
01.09.2010 18:54
NOWY WRZEŚNIOWY NUMER GAZETKI PARAFIALNEJ
Już w niedzielę 5 IX 2010 r. ukaże się wrzesniowy numer gazetki parafialnej "Maryja Wniebowzięta". W numerze tym można przeczytać m.in.: "Idzie czwóreczka... czyli nasze wędrowanie" - wspomnienie z pieszej pielgrzymki na Jasną Górę; wywiad z ks. Tomaszem Żwiernikiem "Dziki"; "Antykrzyżowcy" - artykuł ks. prof. Czesława S. Bartnika, przedruk z "Naszego Dziennika"; "Wrzesień jakim go zapamiętałem" - wspomnienie z pożaru i bombardowania Biłgoraja we wrześniu 1939 r. przez jedego ze świadków; dalsza część biografii Sługi Bożego ks. Błażeja Nowosada; "Śladami św. Jakuba Apostoła"; "Szanuj chleb!"; "Duże pawilony wielkopowierzchniowe w centrum miasta Biłgoraja"; i wiele innych ciekawostek, ogłoszeń i informacji.
Dodał: Mirosław K.
29.08.2010 22:04
XXII PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MARYJNEGO
W JANOWIE LUBELSKIM
Trwają przygotowania do XXII Pieszej Pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Janowie Lubelskim. Zapisywać się nie trzeba. Wyruszamy 7 IX 2010 roku o godz. 6.00 - z naszej świątyni.
Należy zabrać ze sobą: wygodne buty, płaszcz od deszczu, nakrycie głowy, odpowiedni ubiór, różaniec i dobry humor!
Dodał: Mirosław K.
27.08.2010 15:06
ZAPROSZENIE NA DOŻYNKI DIECEZJALNE DO KRASNOBRODU
Umiłowani Diecezjanie,
a zwłaszcza Wy, Ludzie rolniczego trudu w służbie innym !
Wieś miała zawsze swoją twórczą tajemnicę życia, swój odrębny świat i swoją kulturę związaną bezpośrednio z Bogiem. „Solidarność” jest na wsi nie tylko słowem, ale przede wszystkim postawą wpisaną w naturę życia i pracy. Jest od pokoleń miarą człowieka i jego trudu dla innych. Znalazło to swój wyraz w pięknym tekście Pieśni XXV Jana Kochanowskiego: „Czego chcesz od nas, Panie, za Twe hojne dary ? Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary? Kościół Cię nie ogarnie, wszędy pełno Ciebie, i w otchłaniach, i w morzu, na ziemi, na niebie. Tobie rozliczne kwiatki Wiosna rodzi, Tobie w kłosianym wieńcu Lato chodzi, wino Jesień i jabłka rozmaite dawa. Potym do gotowego gnuśna Zima wstawa… A Ty każdego żywisz z Twej szczodrobliwości”. Dlatego wielkim zagrożeniem jest oddzielanie trudu pracy rolnika od ewangelicznej wiary Kościoła, i „skazywanie go”- tylko na ciężki los i splot kataklizmów, takich jak: powódź czy trąby powietrzne, które zabierają wszystko… Tym bardziej więc potrzebujemy odnowionej wiary w Opatrzność Bożą i ufnej modlitwy, aby wszelki wysiłek pracy rolnika nie był lekceważony i co gorsze: marnotrawiony…
Zapraszam Was Wszystkich do współuczestnictwa w Eucharystii i Dożynkach Diecezjalnych, które odbędą się 12 września 2010 roku o godz. 12.00 w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie, pod przewodnictwem Biskupa Mariusza Leszczyńskiego.
Na obfitość zebranych plonów- dzielonych zwłaszcza w tym roku z potrzebującymi - z serca błogosławię.
Wasz Biskup + Wacław
Dodał: Mirosław K./ks. Michał
27.08.2010 15:03
W SIERPNIU W SKRÓCIE:
3 VIII 2010 r. – Do Biłgoraja zawitała spora grupa pątników XXVIII Pieszej Pielgrzymki Zamojsko – Lubaczowską na Jasną Górę. Na terenie naszej parafii nocleg miała Gr. 8. O godz. 20.00 w naszym kościele odbył się wieczorny Apel, w którym wzięli udział pielgrzymi Gr. 8 oraz Gr. 4 – z naszej parafii.
4 VIII 2010 r. – Z naszego kościoła wyruszyła grupa nr 4 na XXVIII Pieszą Pielgrzymkę Zamojsko – Lubaczowską na Jasną Górę. Opiekunem duchowym grupy był ks. Michał Moń, pomagał mu ks. Krzysztof Hawro i kleryk Mateusz Maksim. Grupa liczyła 85 osób.
13 VIII 2010 r. – W godzinach wieczornych odbyło się w naszej świątyni IV Nabożeństwo Fatimskie, które składało się z Różańca Fatimskiego, procesji z figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła oraz Mszy św. z kazaniem fatimskim.
Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne nabożeństwo 13 września br. Program nabożeństwa będzie przedstawiał się podobnie jak w miesiącu sierpniu.
15 VIII 2010 r. – W trakcie głównego odpustu ku czci Matki Bożej Wniebowziętej homilię do nas głosił Ks. Prałat Adam Firosz – Kanclerz Kurii. Tradycyjnie już w trakcie odpustu była zorganizowana loteria fantowa, która wspierała budowę nowej świątyni Sługi Bożego Jana Pawła II w Biłgoraju.
26 VIII 2010 r. – W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej po każdej Mszy św. odnowiliśmy Śluby jasnogórskie.
24 - 27 VIII 2010 r. – Nasza scholka uczestniczyła w „Exodusie Młodych”, na który do Nowego Lublińca przyjechało ponad 450 osób z różnych zakątków naszej diecezji. Gośćmi byli: Małgosia Kożuchowska, ks. Tomek "Dziki" Źwiernik, ks. Tomek Bazan, Ania Gradziuk, Jan Pośpieszalski i wielu innych ciekawych osób.
Spotkanie to uznawane jest za bardzo udane o czym świadczyło ogromne zainteresowanie młodzieży.
Dodał: Mirosław K.
27.08.2010 14:58

Dodał: ks. Michał
16.08.2010 09:54
Czwórka!! Wyruszamy :)
Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, Jedynym Odkupicielu Człowieka!
Dnia 2 sierpnia 2010 r. już po raz 28 wyruszy nasza diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. Ona nie jest zwykłym wędrowaniem. Pielgrzym wyrusza w drogę po to, aby na nowo uświadomić sobie cel ziemskiego życia i potwierdzić wobec innych tajemnicę własnego powołania. Pragnie umocnić się w wierze przez siłę rozmodlonej i radosnej grupy współpielgrzymów.
Dlatego zachęcam Was gorąco – w miarę możliwości, uwzględniając sytuację rodzinną – do udziału w tej pielgrzymce, której przewodzić będzie Maryja jako świadek Miłości. Niech ta Miłość za wstawiennictwem Maryi wszystko nam wyjaśnia.
Z radością powitam was na Jasnej Górze, aby wspólnie sprawować eucharystię i udzielić Wam pasterskiego błogosławieństwa na dalsze etapy Waszego życia.
Z nadzieją i modlitwą
† Wacław
Wasz Biskup
Dodał: ks. Michał
27.07.2010 11:22
JUŻ NIEBAWEM UKAŻE SIĘ SIERPNIOWY NUMER
GAZETKI PARAFIALNEJ "MARYJA WNIEBOWZIĘTA"!
Już w niedzielę 1 VIII 2010 r. ukaże się nowy sierpniowy numer naszej gazetki parafialnej. W numerze tym są umieszczone zdjęcia z Festiwalu Soli Deo, który odbył się w dniach 3-4 VIII br. w Biłgoraju. Ponadto można przeczytać m.in.: - NMP Królowa; - Zwycięża miłość a nie nienawiść; - Świadectwo Jerzego alkoholika; - Wakacyjne Podróże - Górecko Kościelne; - 66. Rocznica mordu w lesie Rapy koło Biłgoraja; - Trafił na ciało swojego syna; - Święto Policji; - Festiwal SOLI DEO w Biłgoraju; - Legenda o piekle i niebie; - Czy Bóg zawsze przebacza? Jakie są warunki uzyskania Bożego przebaczenia?; - Sługa Boży ks. Błażej Nowosad - część I. Ponadto umieszczono wiele ogłoszeń, ciekawostek i informacji.
Dodał: Mirosław K.
23.07.2010 13:26


