Aktualności

 

ZAPROSZENIA
- TO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO -

plakatplakatplakat


Dodał: Mirosław K.
16.06.2010 23:54


***

28 PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

Plakat pielgrzymkowy    Rozpoczęły się przygotowania do 28 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy dokonujemy tradycyjnie w parafiach diecezji u ks. proboszczów od początku lipca do 18 lipca 2010 r. albo od 20 lipca do 2 sierpnia 2010 r. w sekretariacie przy Katedrze zamojskiej w godz. 10.00-13.00 i od 14.00-16.00 (koniecznie ze skierowaniem duszpasterza). Czekamy na Was, wyruszmy razem na pątniczy szlak! Obok prezentujemy tegoroczny plakat pielgrzymkowy autorstwa ks. Piotra Spyry.
  
 Z naszej parafii wyruszy Gr. 4. A może by tak porozmawiać o pielgrzymce z kolegami czy koleżankami i wybrać się wspólnie. Jak zwykle w grupie 4 będzie sporo sie działo dobrego!


Dodał: Mirosław K.
16.06.2010 23:09


***

Nasza wspólnota parafialna wdzięczna za dar Eucharystii świętowała zakończenie Oktawy Bożego Ciała 10 czerwca br. na placu przed pomnikiem jubileuszowym. Zobacz zdjęcia.


Dodał: ks. Michał
10.06.2010 23:19


***

Akcja Szkolnego Koła Caritas dla powodzian

      7 VI 2010 r. Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju przeprowadziło akcję zbiórki środków czystości oraz pieniężnych na rzecz tych, którym powódź zniszczyła domy. Społeczność szklona w odpowiedzi na apel o to, byśmy nie pozostali bezczynni wobec trudności, jakie przeżywa wiele rodzin, które walczą z żywiołem nie pozostała obojętna. Odpowiedzieli na apel o pomoc finansową i materialną dla powodzian.
     Dzięki tej akcji udało się zgromadzić środki czystości oraz 60 sztuk łopat do piasku. Dary dołączyły do transportu zorganizowanego przez ks. Marka Kusmierczyka i zostaną przewiezione do gminy Wilków, gdzie powódź nadal nie daje za wygraną. Tam pod naporem Wisły pękają i rozszczelniają się kolejne fragmenty wałów. Pod wodą było blisko 95% powierzchni gminy.

       Łopaty do piasku dla powodzianAkcja Szkolnego Koła Caritas


Dodał: Mirosław K.
09.06.2010 14:20


***

Wyjazd młodzieży z Biłgoraja do Lednicy i Lichenia
5-6 VI 2010 r.

    Lednica2000
W dniach 5-6 VI 2010 r. z Biłgoraja wyruszyła grupa młodzieży do Lednicy i Lichenia. W grupie byli reprezentanci szkół: Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ oraz  Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II. Opiekunami grupy byli: ks. Marian Maciołek oraz Mirosław Kita. 

     W Lednicy spotkaliśmy się już po raz czternasty, by wspólnie wybrać Chrystusa.  W tym roku próbowaliśmy zgłębić tajemnicę kobiety i odczytać, jakim naprawdę jest darem. 
     Na Lednicy byli z nami między innymi: - abp Henryk Muszyński Prymas Polski, który przewodniczył Eucharystii oraz przeczytał skierowane do młodzieży lednickiej przesłanie Ojca Świętego Benedykta XVI, - bp Wojciech Polak, który celebrował Adorację Najświętszego Sakramentu, - o. Jacek Salij, który skierował do nas słowa kazania, - pan Jerzy Zelnik, który czytał teksty Polskiej Szkoły Kobiecości.
     W czasie Spotkania towarzyszyły nam relikwie św. Wojciecha, bł. Karoliny Kózkówny i św. Królowej Jadwigi.
     Na drugi dzień udaliśmy się do Lichenia aby pokłonić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej i prosić o szczególne łaski w życiu.
     Wrażenia po spotkaniu młodzieży w Lednicy i Licheniu były ogromne. Było dużo śpiewów, radosnej zabawy i pełnej głębi modlitwy. Dopisała również pogoda. Do Biłgoraja wróciliśmy pełni entuzjazmu i radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


Dodał: Mirosław K.
07.06.2010 11:14


***

Boże Ciało - 2010

 Procesja Bożego Ciała - 2010   
     Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu obchodzi Kościół właściwie w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobne święto Bożego Ciała, aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.
     W naszej parafii w Boże Ciało od kilku lat odbywa się uroczysta procesja do czterech ołtarzy, gdzie ostatni znajduje się w nowo wybudowanym kościele Sługi Bożego Jana Pawła II. 
                           Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w galerii.


Dodał: Mirosław K.
03.06.2010 15:04


***

CZERWCOWY NUMER GAZETKI PARAFIALNEJ
"MARYJA WNIEBOWZIĘTA" !!!

    Już w niedzielę 6 VI 2010 r. ukaże się nowy czerwcowy numer naszej gazetki parafialnej. W numerze tym są umieszczone zdjęcia z wielu uroczystości jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszej parafii. Ponadto można przeczytać m.in.:
- Poświęcenie pomnika Jana Pawła II w nowym kościele
- Nabożeństwo Fatimskie w 93 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie
- Istota nabożeństwa do Serca Jezusowego
- Odpust ku czci Trójcy Świętej
- O owocach Komunii Św.
- Cuda Eucharystyczne
- Pielgrzymka Dzieci I-o Komunijnych do Krasnobrodu
- Jesteś moim słoneczkiem
- W dzień beatyfikacji Ks. Jerzego Popiełuszki
- Kapliczki
- XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej SOLI DEO w Biłgoraju
- O Manipualcji sondażami


Dodał: Mirosław K.
02.06.2010 13:00


***

31 maja br. odbył się Diecezjalny Dzień Chorego w Krasnobrodzie. Wraz z Ks. Krzysztofem udali się tam także nasi parafianie. Zapraszamy do galerii.


Dodał: Ks. Michał
02.06.2010 08:33


***

Obraz beatyfikacyjny ks. Jerzego Popiełuszki, Zbigniew Kotyłło, prawa autorskie Archidiecezja WarszawskaBeatyfikacja Ks. Jerzego Popiełuszki

Wszystkich którzy 6 czerwca wezmą udział w beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Ks. Jerzego Popiełuszki, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami uroczystości. Kliknij TUTAJ.


Dodał: ks. Michał
02.06.2010 08:26


***

ODPUST KU CZCI TRÓJCY ŚWIĘTEJ

W niedzielę 30.05 odbyły się w naszym kościele uroczystości odpustowe. W ciągu całego dnia homilie głosił pochodzący z naszej parafii o. Tomasz Kręt misjonarz pracujący w Burkina Faso w Afryce. On też odprawił sumę odpustową o godz. 12.30 i poprowadził procesję eucharystyczną wokół kościoła.

Zapraszamy do galerii.


Dodał: ks. Michał
30.05.2010 20:41


***

«    ...  57  58  59  60  61  62  63  64  65    »

KALENDARZ

Piątek
12
czerwca



15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

< Oglądaj mszę świętą On-Line

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

     6 VI 1778 r. kościół p.w. Wniebowzięcia NMP został konsekrowany przez sufragana chełmskiego biskupa Melchiora Kochnowskiego. Kościół otrzymał tytuł Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

    16 VI 1940 r. w ramach szerokiej Akcji AB w Biłgoraju zostało aresztowanych przez gestapo wiele znanych osób w tym ks. Jan Samolej i ks. Czesław Koziołkiewicz – ówczesny proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Aresztowanych osadzono na Rotundzie Zamojskiej, a następnie poprzez Zamek Lubelski wywieziono ich do obozów koncentracyjnych. Jednak w krótkim czasie zwolniono ks. Czesława Koziołkiewicza. ks. Józef Chmielewski – młody wikary postanawia zamienić się z ks. Czesławem Koziołkiewiczem i w tym celu sam zgłasza się do gestapo. Zostaje aresztowany przez Niemców 19 VI 1940 r. i wywieziony na Zamek Lubelski. Nie wiemy jak wyglądała sama zamiana, jednak stało się faktem, że ks. Józef Chmielewski zostaje a ks. Czesław Koziołkiewicz jest uwolniony. Było to z pewnością niezwykłe wydarzenie. O fakcie tym dzisiaj się już nie pamięta.

     13 VI 1991 r. w Hedwiżynie została erygowana nowa parafia pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w wyniku, czego od parafii WNMP odłączone zostały wioski: Hedwiżyn ( kaplica), Ignatówka, Dyle, Kajetanówka oraz część wsi Wola Dużą.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Nowa strona parafii