Zakon Rycerzy Jana Pawła II

Kliknij by powiększyć

Chcesz zostać RYCERZEM JANA PAWŁA II, to proste... ale jednocześnie wymagające zadanie.

Tę decyzję musisz podjąć świadomie i odpowiedzialnie, bo stawiasz cały honor mężczyzny dla wielkiej sprawy, bo RYCERZ JANA PAWŁA II to mężczyzna:

RYCERZEM może zostać dorosły mężczyzna, katolik - żyjący w pełnej łączności ze Stolicą Apostolską.

Zakon Rycerzy Jana Pawła II, to męskie stowarzyszenie katolickie dla świeckich, którzy chcą pogłębiać, rozwijać i kontynuować dzieło Św. Jana Pawła II. Bronić dobrego imienia Kościoła i jego duszpasterzy, kultywować tradycje patriotyczne, organizować pomoc charytatywną.

Powstało w styczniu 2011 roku jako swoiste wotum wdzięczności za wyniesienie do chwały błogosławionych - Wielkiego Papieża Jana Pawła II. JE ks. kardynał Stanisław Dziwisz w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie nadał nam zaszczytny tytuł - Strażników Relikwii Krwi św. Jana Pawła II.

Podstawowym celem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest formacją katolickich mężczyzn świeckich na wzór św. Jana Pawła II (Karola Wojtyły), który niejednokrotnie swoim życiem dawał świadectwo męskości i świętości, pokazując, że te dwie wartości można połączyć na większą chwałę Bożą!

Jeżeli nie chcesz chodzić za byle kim...

Idź za Chrystusem u boku Św. Jana Pawła Wielkiego.

Ten zasadniczy cel Rycerze Jana Pawła II chcą realizować przez zaangażowanie w:

  1. dążenie do świętości swoich członków,
  2. obronę wartości chrześcijańskich, w tym rodziny i życia (od poczęcia aż do naturalnej śmierci),
  3. dbanie o rozwój patriotyzmu i miłości ojczyzny,
  4. promocję nauczania św. Jana Pawła II,
  5. promowanie katolickiej duchowości świeckich,
  6. wzajemną pomoc bratnią
  7. wspieranie duchowieństwa w każdej dziedzinie życia,
  8. promocję duchowości mężczyzny,
  9. wspieranie chrześcijan

W kościele katolickim działa jako Publiczne Stowarzyszenie Wiernych Świeckich, stosowanie do przepisów kanonu 312 i innych na podstawie uzyskanych dekretów wydanych przez właściwe terytorialne władze kościelne.

Rycerze w liczbie przynajmniej sześciu Braci tworzą w danej parafii Chorągiew.

Założenie chorągwi wymaga akceptacji proboszcza miejsca, który z urzędu będzie pełnił funkcję jej Kapelana lub wyznaczy innego księdza do wypełnienia tej roli.

STOPNIE RYCERSKIE

Dla określenia stopnia poziomu formacji i zaangażowania Rycerza w pracy na rzecz Zakonu ustanowiono stopnie rycerskie:

  1. - Wiara (Fides)

Jego istotą jest pogłębianie życia religijnego; szczególnie umiłowanie modlitwy różańcowej

  1. - Miłosierdzie (Misericordia)

Jego istotą jest uczestnictwo w rycerskich akcjach miłosierdzia, zachęcanie co najmniej jednego kandydata, który zostaje przyjęty do Zakonu, nabożeństwo do koronki Miłosierdzia Bożego.

  1. - Solidarność (Solidaritaties)

Jego istotą jest uczestnictwo w akcjach na rzecz Kościoła, aktywność w ramach pomocy bratniej, zachęcenie co najmniej jednego kandydata, który zostaje przyjęty do Zakonu, szczególna celebracja nawiedzenia Najświętszego Sakramentu.

  1. - Patriotyzm (Patriae Caritas)

Jego istotą jest uczestnictwo w akcjach o charakterze patriotycznym, krzewienie w społeczeństwie wartości patriotycznych, cechowanie się szczególnym przywiązaniem do znaków i barw narodowych; dodatkowo wykazywanie się duchowością maryjną.

RYNGRAF

Rycerz IV stopnia posiada przywilej noszenia ryngrafu z wizerunkiem Matki Bożej, którą Rycerz wybiera sobie jako Hetmankę, w wizerunku, który jest mu najbliższy.


Autor: MB
10.11.2024 20:19


KALENDARZ

Środa
4
grudnia


Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

3 XII 1717 r. – Pierwszy proboszcz parafii w Biłgoraju - ks. Jan Mroczkowski.

28 XI 1982 r. dokonano poświęcenia nowo wybudowanej kaplicy Chrystusa Króla i sali katechetycznej na osiedlu Różnówka. Kaplica wybudowana dzięki ogromnemu wkładowi ks. Edmunda Markiewicza należała do naszej parafii przez okres 9 lat i jest małym kościołem pw. Chrystusa Króla.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj