Aktualności

 

Królowa i Orędowniczka naszego Narodu

05.05.2019 10:37

Kliknij by powiększyć

3 maja 2019 r., w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a także w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, o godz. 9:30 ks. dziekan Jerzy Kołtun odprawił uroczystą Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny. Uczestniczyli w niej parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, powiatu i gminy, służby mundurowe, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich i biłgorajskich szkół oraz harcerze z 13 Drużyny Starszoharcerskiej „Pochodnia” działającej przy Miejskim Zespole Szkół w Biłgoraju. Oprawę muzyczną Mszy św. przygotował Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo”.

...więcej


***

ACIES - Uroczystość apostolatu Legionu Maryi

27.04.2019 23:36

Kliknij by powiększyć

ACIES to największa, coroczna uroczystość Legionu Maryi, podczas której wszyscy członkowie apostolatu ponawiają swoje zawierzenie Maryi, Królowej Legionu poprzez indywidualne wypowiedzenie słów: „Jestem całkowicie Twój, moja Królowo, moja Matko i wszystko co posiadam jest Twoje”. W tym roku, w sobotę 27 kwietnia 2019 r. uroczystość ta odbyła się w naszej parafii.

...więcej


***

Ks. Jerzy Kołtun wyróżniony za opiekę nad zabytkami

27.04.2019 20:43

Kliknij by powiększyć

17 kwietnia 2019 r. podczas wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, w Teatrze Starym w Lublinie ks. proboszcz Jerzy Kołtun został wyróżniony srebrną odznaką „Za opiekę nad zabytkami” przyznaną przez Pana Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwustopniowa (złota i srebrna) odznaka jest nadawana jako zaszczytne wyróżnienie osobom zasłużonym w społecznej opiece nad dobrami kultury lub w działalności konserwatorskiej.

...więcej


***

Zaproszenie na Seminarium Odnowy Wiary w Parafii WNMP w Biłgoraju

10.03.2019 07:50

Seminarium Odnowy Wiary to rekolekcje oparte na codziennym rozważaniu Pisma Świętego i cotygodniowych spotkaniach w kościele. W tym czasie dowiesz się wielu praktycznych rzeczy: jak łączyć życie z wiarą, jak czytać Biblię, jak modlić się. Najważniejsze jednak, że będziesz mógł osobiście doświadczyć bliskości Boga i nawiązać z Nim bliską relację. Seminarium Odnowy Wiary rozpocznie się 17 marca Niedzielą Ewangelizacyjną pod-czas, której homilie będzie głosił Ksiądz Krystian Malec. Cotygodniowe spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w każdy wtorek o godzinie 19.00. Pierwsze spotkanie - 19 marca, godzina 19.00, kościół WNMP w Biłgoraju. Zapraszamy wszystkich od 16 lat wzwyż.

...więcej


***

Moje serce będzie kołyską, czyli koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Mariusza Mądrzaka

30.12.2018 22:51

Kliknij by powiększyć

W niedzielny wieczór 30 grudnia 2018 r. z niezwykłym koncertem kolęd i pastorałek wystąpił w naszym kościele wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami Mariusz Mądrzak. Podczas koncertu można było posłuchać w nowoczesnych aranżacjach tradycyjnych kolęd oraz autorskich pastorałek Mariusza Mądrzaka. Z artystą, przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili muzycy z Zamościa i Tomaszowa: Arkadiusz Rozmus - piano, Tomasz Wnuk - gitara, Piotr Giska - bas, Maciej Stanibuła - perkusja i Sylwester Gumiela - saksofon.

...więcej


***

„Niebo ziemi, ziemia niebu”

30.12.2018 22:45

Kliknij by powiększyć

To był ciężki dzień. Ludzie zajęci przygotowaniami, tysiącem różnych spraw – w końcu wigilia – więc jak tu się nie spieszyć. Autobus pękał w szwach ledwo mieszcząc pasażerów, którzy wtłoczyli się do niego. Niemal nie było czym oddychać. Każdy z własnym bagażem doświadczeń, próbował dotrzeć do celu – na świąteczną wieczerzę. Jakże jednak wielkie było ich zdziwienie, kiedy autobus ugrzązł w zaspie i okazało się, że niestety nie zdążą dotrzeć do swoich domów…

...więcej


***

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

30.12.2018 22:38

Kliknij by powiększyć

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam, ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

...więcej


***

Motowypominki, czyli modlitwa za braci w drodze.

25.11.2018 22:18

Kliknij by powiększyć

W niedzielę 25 listopada zgromadzili się w naszym kościele parafialnym motocykliści z Biłgoraja, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa i Lubaczowa, by wspólnie uczestniczyć w „Motowypominkach”. Modlili się tego wyjątkowego listopadowego wieczoru podczas różańca wypominkowego oraz Mszy św. w intencji swoich zmarłych koleżanek i kolegów motocyklistów oraz tych, którzy tragicznie zginęli na naszych drogach. Modlitwie przewodniczył ks. Robert Fuk, diecezjalny duszpasterz motocyklistów, a homilię wygłosił ks. Leszek Kuron, wikariusz z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kryłowie.

...więcej


***

„Pieśń przedziwna, nas zachwyca, skąd melodia cudna ta...

25.11.2018 19:22

Kliknij by powiększyć

„Pieśń przedziwna, nas zachwyca, skąd melodia cudna ta, to Cecylia Męczennica, na organach Panu gra"... W niedzielę 25 listopada 2018 r. w naszym kościele parafialnym odbyło się cecyliańskie śpiewanie. W koncercie, który prowadziła p. Maryla Olejko wystąpiły chóry z Biłgoraja, Frampola, Goraja oraz Korytkowa Dużego.

...więcej


***

„Nie odbiorą ci Ojczyzny, jeśli nosisz ją w sercu”

24.11.2018 21:56

Kliknij by powiększyć

Listopad - czas odwiedzin mogił na cmentarzach, tysiące płonących zniczy, chwile zadumy nad życiem i przemijaniem, wspomnienia o tych, którzy zmarli i polegli w obronie Ojczyzny. W te listopadowe dni pozostajemy w zadumie, by w końcu podnieść w górę wzrok i od płomieni lampionów i świec skierować nasze spojrzenia na biało – czerwone flagi, które przypominają nam o listopadzie 1918 roku - jednej z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny, która wieńczy ponad stuletnie dążenia Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości.

...więcej


***

«    ...  7  8  9  10  11  12  13  14  15  ...    »

KALENDARZ

Piątek
12
czerwca



15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

< Oglądaj mszę świętą On-Line

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

Matko Boża Nieustającej Pomocy prosimy Cię o dar potomstwa dla nas.

Za wstawiennictwem Matki Najświętszej proszę Pana Jezusa o zdrowie, miłosierdzie nad grzechami, szczęśliwą podróż, opiekę od zła i błogosławieństwo w całym życiu dla całej rodziny Jana.

Matko Boza Ciebie prosimy ratuj rodzine,ratuj nas przed epidemia .O uzdrowienie,zbawienie Mikolaja,Tomasza,Ani.Za rodzenstwo Ewe,Bogdana ,rodzine,za Ele ,dzieci.O przeblaganie,wynagrodzenie za grzechy Ani,Tomasza,Mikolaja ,Ele,za dzieci Mariole,rodzine.Za wszystkie grzechy popelnione w tych rodzinach .Za zmarlych rodzicow,przodkow z tych rodzin o Niebo .O zbawienie grzesznikow.Za dusze w czyscu cierpiace,za sp Pawla Kowalczyk.,za Sp Abp Henryka Hoser

Wszystkie intencje

Kalendarium Parafialne

     6 VI 1778 r. kościół p.w. Wniebowzięcia NMP został konsekrowany przez sufragana chełmskiego biskupa Melchiora Kochnowskiego. Kościół otrzymał tytuł Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

    16 VI 1940 r. w ramach szerokiej Akcji AB w Biłgoraju zostało aresztowanych przez gestapo wiele znanych osób w tym ks. Jan Samolej i ks. Czesław Koziołkiewicz – ówczesny proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Aresztowanych osadzono na Rotundzie Zamojskiej, a następnie poprzez Zamek Lubelski wywieziono ich do obozów koncentracyjnych. Jednak w krótkim czasie zwolniono ks. Czesława Koziołkiewicza. ks. Józef Chmielewski – młody wikary postanawia zamienić się z ks. Czesławem Koziołkiewiczem i w tym celu sam zgłasza się do gestapo. Zostaje aresztowany przez Niemców 19 VI 1940 r. i wywieziony na Zamek Lubelski. Nie wiemy jak wyglądała sama zamiana, jednak stało się faktem, że ks. Józef Chmielewski zostaje a ks. Czesław Koziołkiewicz jest uwolniony. Było to z pewnością niezwykłe wydarzenie. O fakcie tym dzisiaj się już nie pamięta.

     13 VI 1991 r. w Hedwiżynie została erygowana nowa parafia pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w wyniku, czego od parafii WNMP odłączone zostały wioski: Hedwiżyn ( kaplica), Ignatówka, Dyle, Kajetanówka oraz część wsi Wola Dużą.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Festiwal SOLI DEO

Nowa strona parafii