Aktualności
Królowa i Orędowniczka naszego Narodu
05.05.2019 10:37
3 maja 2019 r., w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a także w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, o godz. 9:30 ks. dziekan Jerzy Kołtun odprawił uroczystą Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny. Uczestniczyli w niej parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, powiatu i gminy, służby mundurowe, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich i biłgorajskich szkół oraz harcerze z 13 Drużyny Starszoharcerskiej „Pochodnia” działającej przy Miejskim Zespole Szkół w Biłgoraju. Oprawę muzyczną Mszy św. przygotował Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo”.
ACIES - Uroczystość apostolatu Legionu Maryi
27.04.2019 23:36
ACIES to największa, coroczna uroczystość Legionu Maryi, podczas której wszyscy członkowie apostolatu ponawiają swoje zawierzenie Maryi, Królowej Legionu poprzez indywidualne wypowiedzenie słów: „Jestem całkowicie Twój, moja Królowo, moja Matko i wszystko co posiadam jest Twoje”. W tym roku, w sobotę 27 kwietnia 2019 r. uroczystość ta odbyła się w naszej parafii.
Ks. Jerzy Kołtun wyróżniony za opiekę nad zabytkami
27.04.2019 20:43
17 kwietnia 2019 r. podczas wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, w Teatrze Starym w Lublinie ks. proboszcz Jerzy Kołtun został wyróżniony srebrną odznaką „Za opiekę nad zabytkami” przyznaną przez Pana Piotra Glińskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwustopniowa (złota i srebrna) odznaka jest nadawana jako zaszczytne wyróżnienie osobom zasłużonym w społecznej opiece nad dobrami kultury lub w działalności konserwatorskiej.
Zaproszenie na Seminarium Odnowy Wiary w Parafii WNMP w Biłgoraju
10.03.2019 07:50
Seminarium Odnowy Wiary to rekolekcje oparte na codziennym rozważaniu Pisma Świętego i cotygodniowych spotkaniach w kościele. W tym czasie dowiesz się wielu praktycznych rzeczy: jak łączyć życie z wiarą, jak czytać Biblię, jak modlić się. Najważniejsze jednak, że będziesz mógł osobiście doświadczyć bliskości Boga i nawiązać z Nim bliską relację. Seminarium Odnowy Wiary rozpocznie się 17 marca Niedzielą Ewangelizacyjną pod-czas, której homilie będzie głosił Ksiądz Krystian Malec. Cotygodniowe spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w każdy wtorek o godzinie 19.00. Pierwsze spotkanie - 19 marca, godzina 19.00, kościół WNMP w Biłgoraju. Zapraszamy wszystkich od 16 lat wzwyż.
Moje serce będzie kołyską, czyli koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Mariusza Mądrzaka
30.12.2018 22:51
W niedzielny wieczór 30 grudnia 2018 r. z niezwykłym koncertem kolęd i pastorałek wystąpił w naszym kościele wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami Mariusz Mądrzak. Podczas koncertu można było posłuchać w nowoczesnych aranżacjach tradycyjnych kolęd oraz autorskich pastorałek Mariusza Mądrzaka. Z artystą, przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili muzycy z Zamościa i Tomaszowa: Arkadiusz Rozmus - piano, Tomasz Wnuk - gitara, Piotr Giska - bas, Maciej Stanibuła - perkusja i Sylwester Gumiela - saksofon.
30.12.2018 22:45
To był ciężki dzień. Ludzie zajęci przygotowaniami, tysiącem różnych spraw – w końcu wigilia – więc jak tu się nie spieszyć. Autobus pękał w szwach ledwo mieszcząc pasażerów, którzy wtłoczyli się do niego. Niemal nie było czym oddychać. Każdy z własnym bagażem doświadczeń, próbował dotrzeć do celu – na świąteczną wieczerzę. Jakże jednak wielkie było ich zdziwienie, kiedy autobus ugrzązł w zaspie i okazało się, że niestety nie zdążą dotrzeć do swoich domów…
Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju
30.12.2018 22:38
Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam, ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Motowypominki, czyli modlitwa za braci w drodze.
25.11.2018 22:18
W niedzielę 25 listopada zgromadzili się w naszym kościele parafialnym motocykliści z Biłgoraja, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa i Lubaczowa, by wspólnie uczestniczyć w „Motowypominkach”. Modlili się tego wyjątkowego listopadowego wieczoru podczas różańca wypominkowego oraz Mszy św. w intencji swoich zmarłych koleżanek i kolegów motocyklistów oraz tych, którzy tragicznie zginęli na naszych drogach. Modlitwie przewodniczył ks. Robert Fuk, diecezjalny duszpasterz motocyklistów, a homilię wygłosił ks. Leszek Kuron, wikariusz z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kryłowie.
„Pieśń przedziwna, nas zachwyca, skąd melodia cudna ta...
25.11.2018 19:22
„Pieśń przedziwna, nas zachwyca, skąd melodia cudna ta, to Cecylia Męczennica, na organach Panu gra"... W niedzielę 25 listopada 2018 r. w naszym kościele parafialnym odbyło się cecyliańskie śpiewanie. W koncercie, który prowadziła p. Maryla Olejko wystąpiły chóry z Biłgoraja, Frampola, Goraja oraz Korytkowa Dużego.
„Nie odbiorą ci Ojczyzny, jeśli nosisz ją w sercu”
24.11.2018 21:56
Listopad - czas odwiedzin mogił na cmentarzach, tysiące płonących zniczy, chwile zadumy nad życiem i przemijaniem, wspomnienia o tych, którzy zmarli i polegli w obronie Ojczyzny. W te listopadowe dni pozostajemy w zadumie, by w końcu podnieść w górę wzrok i od płomieni lampionów i świec skierować nasze spojrzenia na biało – czerwone flagi, które przypominają nam o listopadzie 1918 roku - jednej z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny, która wieńczy ponad stuletnie dążenia Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości.


