Galeria zdjęć

Misterium Męki Pańskiej w Biłgoraju - 27 III 2013 r.

       27 III 2013 r. na Placu targowym w Biłgoraju zostało przedstawione Misterium Męki Pańskiej. Głównym organizatorem tego wydarzenia był Ruch Światło-Życie z parafii św. Jerzego w Biłgoraju. Całe wydarzenie przygotowano z ogromnym rozmachem. W Misterium wzięło udział ponad 110 aktorów. Przygotowano starannie stroje, rekwizyty. Zadbano o najmniejsze szczegóły jak ogniska, odpowiednie do sceny oświetlenie, muzykę, nagłośnienie, stół wieczerzy pańskiej, miejsce biczowania, ogród Oliwny oraz miejsce ukrzyżowania – Golgotę. Główną rolę – Pana Jezusa zagrał p. Wojciech Gleń z Biłgoraja. Sceny doskonale oddawały klimat tamtych czasów: Pałac Piłata, Pałac Heroda, starszyzna żydowska, jeźdźcy na koniach. Widz bez trudu mógł się przenieść do tamtych czasów i przeżyć jedno z najważniejszych wydarzeń w historii człowieka – ukrzyżowanie, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa.

     Pomimo niskiej temperatury na Misterium przybyło kilka tysięcy widzów. Gościnnie wystąpili: PRO ANTICA z Lublina oraz GLAUDIUS z Biłgoraja.  Mamy nadzieję, że wydarzenie to na stałe wpisze się w okres przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w Biłgoraju.Zdj 5062
Zdj 5063
Zdj 5064
Zdj 5065
Zdj 5066
Zdj 5067
Zdj 5068
Zdj 5069
Zdj 5070
Zdj 5071
Zdj 5072
Zdj 5073
Zdj 5074
Zdj 5075
Zdj 5076
Zdj 5077
Zdj 5078
Zdj 5079
Zdj 5080
Zdj 5081
Zdj 5082
Zdj 5083
Zdj 5084
Zdj 5085
Zdj 5086
Zdj 5087
Zdj 5088
Zdj 5089
Zdj 5090
Zdj 5091


KALENDARZ

Niedziela
22
stycznia15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

MATENKO POMOCY NIEUSTAJACEJ BŁAGAM O MODLITWĘ W INTECJI OSÓB KTÓRE SĄ W MOIM SERCU ,MOICH BLISKICH ,ZNAJOMYCH,OSOB KTORE POLECIŁY SIE MOJEJ MODLITWIE,TYCH WSZYSTKICH KTORZY MODLILI SIĘ I MODLA ZA MNIE,ZA OJCZYZNĘ I RZĄDZĄCYCH ,W INTENCJI W CHORYCH DZIECI.ZA CZŁONKÓW GRUPY MSZA ŚWIĘTA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE I GRUPY ŚW.MICHAŁA ARCHANIOŁ I WSZYSTKICH GRUP DO KTÓRYCH NALEŻĘ ZA ADMINÓW I ZAŁOZYCIELI .WE WSZYSTKICH INTECJACH KTÓRE NOSIMY W NASZYCH SERCACH.JESU UFAM TOBIE ,MATEŃKO POMOCY NIEUSTAJĄCEJ MODL SIE ZA NAMI.

MATEŃKO POMOCY NIEUSTAJĄCEJ Błagam o modlitwę W INTENCJI Gosi i Darka o przemianę ich serc ,o silniejszą wiarę żeby Bóg był w ich życiu na pierwszym miejscu.Żeby udało nam się zdobyć pieniądze i żeby w wzięli w tym roku ślub kościelny.W intencji ich synka Jakuba o uzdrowienie z choroby ,żeby zaczął mówić ,ładnie i wyraznie bo ma z tym ogromny problem,żeby się wyciszył bo jest bardzo nerwowy i potrafił się skupić i zapamiętywać nowe słowa i je powtarzać.w intencji mojego męża Mariana o uzdrowienie z choroby nadciśnienia i jego pracy.W intencji brata Piotra o uzdrowienie z choroby alkoholowej ,żeby zrozumiał że zle robi i nie pił i o jego prace żeby jej nie stracił.w intencji mojej mamy Aliny żeby ból nogi ustąpił i żeby jej się lepiej chodziło ,żeby miała więcej sił i choroba nowotworowa nie wróciła.I w mojej intencji uzdrowienie z choroby kręgosłupa żeby ból kręgosłupa po operacji ustąpił.Żebym zebrała wszystkie dokumenty potrzebne do renty i żeby lekarz neurochirurg wystawił mi dokumenty o moim stanie zdrowia albo powiedział gdzie je mogę uzyskać.Jezu ufam Tobie,Mateńko módl się za nami . Bóg zapłać za modlitwę.

O łaskę uzdrowienia dla Jana, niech Matka Boża Nieustającej Pomocy da mu siły niezbędne do walki w ciężkiej chorobie

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

I 1755 r. dzięki fundacji Eustachego Potockiego, generała artylerii, ukończono budowę nowego kościoła WNMP.

2 I 1824 r. Prowincjał Dominikanów o. Kostecki zatwierdził dla kościoła w Biłgoraju Bractwo Różańcowe Najsłodszego Imienia Jezus i Maryi. Bractwo przetrwało do 1939 r.

ROCZNICA POBYTU FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W BIŁGORAJU
    Z dawna zapowiadana i oczekiwana przywędrowała do nas z Fatimy, jako Matka Boża i Matka wszystkich ludzi świata. Przebywała u nas w dniach 26 i 27 I 1996 r. W naszej parafii z tej okazji odprawiona została uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. biskup Jan Śrutwa a Słowo Boże do wiernych wygłosił ks. Edward Pohorecki z Lublina. Po Mszy św. figura Matki Bożej Fatimskiej opuściła naszą diecezję.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj