Kolęda płynie z wysokości

Kliknij by powiększyć

Chociaż Święta Bożego Narodzenia już za nami, świątecznie zrobiło się w naszym kościele w niedzielę 7 stycznia 2018 roku. A wszystko to za sprawą koncertu kolęd w wykonaniu Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej „Echo” i Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio. W repertuarze znalazły się popularne kolędy, m.in. „Gdy się Chrystus rodzi”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Mędrcy świata”, „Do szopy, hej pasterze”, „Bóg się rodzi” oraz świąteczne piosenki i pastorałki.

Kto kocha, ten śpiewa – w tę styczniową niedzielę, muzyka „dziurawiła” sklepienie naszego kościoła i niosła się wysoko ku niebu, a wszyscy, którzy uczestniczyli w koncercie kolęd doświadczyli tego, że śpiew płynący z serca pełnego miłości, jest dla Boga piękny i szczery, a także jest modlitwą podwójnie skuteczną.

Na zakończenie ks. dziekan Jerzy Kołtun pogratulował muzykom i chórzystom wspaniałego koncertu. Podkreślił także, że szczególne podziękowania należą się dyrygentowi p. Henrykowi Nizio, który zaangażował się w przygotowanie koncertu. Efekt jego pracy został doceniony owacjami na stojąco.

Kolędy pozwoliły nam na chwilę zwolnić i zastanowić się nad wielkim cudem Wcielenia. Wyśpiewywane z wielką radością były jak słowa wdzięczności za to, że w ubożuchnym Betlejem zechciał narodzić się Bóg - Człowiek. Ten cud zapewne będzie prowadził nas przez kolejne dni tego roku tak, byśmy mogli spotkać się na kolejnym kolędowaniu z Chórem Męskim Ziemi Biłgorajskiej „Echo” i Orkiestrą Dętą im. Czesława Nizio.

GALERIA ZDJĘĆ


Autor: Ewa M.
27.01.2018 12:16


KALENDARZ

Środa
21
lutego15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

SŁOWO BOŻE NA DZIŚ

Festiwal SOLI DEO

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

ZGROMADZENIE SIÓSTR SERAFITEK

Z GALERII

Najnowsze intencje

O Boże miłosierdzie dla Zbigniewa ,rodziny i osób bliskich

Maryjo proszę Cię o zdrowie dla moich dzieci i wnuków obdarzaj ich Darami Ducha Świętego, napełniaj ich serca miłością do Boga, otocz matczyna opieką chroń od wszelkiego złego.

o załatwienie ważnych dla mnie spraw rozwiązanie problemów

Wszystkie intencje

Kościół WNMP w 3D

Kalendarium Parafialne

W Biłgoraju przy narastającej biedzie mieszkańców pojawiła się pilna potrzeba założenia Ochronki. Pierwsze zebranie w sprawie założenia Ochronki w Biłgoraju miało miejsce 5 II 1914 r. w mieszkaniu państwa Sawickich. Na spotkanie to zaproszono 44 osoby z całego powiatu. Osoby obecne na zebraniu podjęły decyzję o zwróceniu się do władz z podaniem o założenie Ochronki. W krótkim czasie takie pozwolenie uzyskali co było powodem do założenia funduszu na urządzenie.

23 II 1919 r. ks. Proboszcz Czesław Koziołkiewicz był przewodniczącym w trakcie dorocznego walnego zebrania członków Koła Polskiej Macierzy Szkolnej w Biłgoraju. Spotkanie to odbyło się w sali „Ochrony” przy ulicy Morowej (obecna 3 Maja) w pobliżu kościoła.

Dzieje Parafii

Biłgoraj i okolice na fotografii

Klub Strzelecki i Klub Kolekcjonerski Victoria - Biłgoraj